hero background

Blog

Praca

Bledy w rozmowie o prace

8 marca 2018, Author: admin


Kiedy przyjdzie taki moment, że staniesz przed okazją zaprezentowania swojej osoby na rozmowie kwalifikacyjnej, dobrze byłoby abyś się do takiego typu spotkania właściwie przygotował. W końcu niewykluczone, że staniesz twarzą w twarz ze swoim przyszłym pracodawcą, zatem nie ryzykuj, że stracisz i zaprzepaścisz swoje pięć minut. Najczęściej popełnianymi błędami w rozmowie o pracę jest między innymi nieprofesjonalne podejście do całej sprawy. Nie ma nic gorszego, niż pokazanie rekrutującemu nas, że nie zależy nam stricte na samej profesji czy zdobyciu nowego doświadczenia bądź daniu czegokolwiek od siebie, a jedynie na pieniądzach, jakie możemy zarobić. Uświadomić należy sobie fakt, iż wzmianka o sumie, jaka będzie miesiąc w miesiąc przychodziła na nasze konto bankowe to dopiero końcowy temat, poruszany najczęściej przez profesjonalistów gdzieś na ostatnim etapie złożonej rekrutacji.
Nie jest mile widziane od razu wychodzenie z zapytaniem – a ile będę zarabiał/zarabiała. Po co, skoro jeszcze tak na dobrą sprawę nie wiesz czy materia, w której działa jakaś firma jest Ci bliska, czy w ogóle zostaniesz zatrudniony bądź masz szansę na przejście do kolejnego etapu. Niech to będzie końcowa kwestia, jaką postanowisz poruszyć. Innym błędem, często popełnianym przez ubiegających się o pracę, jest ściemnianie. Nie ma mowy o tym, żeby niepotrzebnie koloryzować CV czy pisać brednie w liście motywacyjnym.
Przecież nikt nie zatrudnia ludzi ot tak, z ulicy. Wszelkie kwalifikacje, umiejętności i rzeczywistą wiedzę od razu sprawdzą, jak tylko zostaniesz przyjęty. Lepiej więc mówić prawdę niż tworzyć na swój temat zupełnie sfałszowany wizerunek, który i tak wyjdzie na jaw przy pierwszej nadarzającej się do tego okazji czy jednym z początkowych zadań, jakie otrzymamy do wykonania.