hero background

Blog

Praca

Korepetycje

8 marca 2018, Author: admin


Nauka jest wskazana w każdym wieku. Nie wstyd uczyć się zarówno tym młodym, jak i tym, dorosłym a nawet ludziom starszym, którzy chcą poprawić swe zdolności intelektualne, wyćwiczyć pamięć oraz umysł. Chęć rozszerzania swych umiejętności w jakimkolwiek kierunku wcale nie musi się od razu wiązać z koniecznością przykładowo pójścia na studia kierunkowe czy też robienia drogich szkoleń bądź kursów wymagających od nas kilku miesięcy czy tygodni intensywnego uczęszczania na dane zajęcia.
Sposobem na to, aby rozwijać się w wybranej drodze kształcenia są korepetycje. Poprzez takie zajęcia dodatkowe mamy sposobność poszerzenia swej wiedzy, pracując wyłącznie z korepetytorem, którego na dodatek wybierzemy sobie sami. W przypadku wykładowców na uczelni, kursów czy szkoleń takiej możliwości już nie mamy, jesteśmy zdani na określonych pedagogów czy specjalistów, którzy mają za zadanie przekazać nam stosowną dawkę wiedzy czy konkretne praktyki. W przypadku korepetycji niewątpliwym plusem jest też zdecydowanie sam fakt, iż pracujemy z kimś na wyłączność. Nie musimy w żadnym stopniu dzielić się 'korepetytorem' z innymi uczącymi się, co jest niesamowicie ważne, bowiem ucząca nas osoba koncentruje się wyłącznie na nas samych.
Jest to przede wszystkim bardzo efektywne, bo mamy więcej sposobności poćwiczenia czy rozwiania wszelkich swych wątpliwości. W godzinę takich zajęć indywidualnych da się zdziałać dużo więcej niż przykładowo przesiadując na 45-minutowej lekcji szkolnej czy 90-minutowym wykładzie w uczelni.