hero background

Blog

Praca

Targi pracy

8 marca 2018, Author: admin


Nosisz się z zamiarem zmienienia dotychczasowej pracy na nowe zajęcie? A może to, czym się teraz zajmujesz już nie jest dla Ciebie na tyle ciekawe, abyś chciał w tym nadal uczestniczyć? Nie wiesz, gdzie szukać zatrudnienia i do jakich miejsc wysyłać swoje dokumenty aplikacyjne? Najlepszym źródłem, wręcz kopalnią anonsów i wolnych wakatów są targi pracy, które bardzo często organizowane są w rozmaitych dużych miejscowościach, ściągając szereg uczestników różnej kategorii – od pracowników przeciętnych, niższego szczebla przez kadrę kierowniczą i wykwalifikowanych specjalistów.
Organizowane są zarówno targi poświęcone konkretnym tematykom i branżom, na przykład IT, jak również wydarzenia skierowane ogólnie do poszukujących pracy. Jeszcze czymś innym są targi pracy przygotowywane do konkretnej grupy targetowej – na przykład młodych osób do 25 roku życia czy też wręcz odwrotnie – ludzi starszych, po 50-tce, którzy mają chęć na aktywację zawodową.
Tak udaje się wielu osobom znaleźć stałe zatrudnienie, płatne staże i praktyki, które są początkiem ich kariery zawodowej.