hero background

Blog

Praca

Ubranie na rozmowe

8 marca 2018, Author: admin


Dostałeś zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną? Zanim się na nią wybierzesz, powinieneś zwrócić wagę na swój strój. Ubrania pozwalają na zrobienie pierwszego wrażenia zgodnie z oczekiwaniami przyszłego, potencjalnego pracodawcy. Outfit, jaki na siebie przywdziejemy ma niesamowicie duże znaczenie. Świadczy o tym, jakim jesteśmy człowiekiem – mówi wiele o naszym charakterze, osobowości, poczuciu gustu a nawet powadze i stosunku do pracy.
Dobrym rozwiązaniem, które będzie zarówno uniwersalne, jak także bardzo mile widziane w oczach być może przyszłego szefa jest strój standardowy, stonowany kolorystycznie – biało-czarny czy szarawy. Jest to świetny sposób na to, aby pokazać, że jesteśmy profesjonalistami i wiemy, że outfit w pracy jest przejawem szacunku do niej. Szczególnie istotne jest zwrócenie uwagi na elegancki styl w przypadku pracy biurowej.
Do wielkich korporacji, biurowców czy gabinetów musimy się odpowiednio ubrać. Nie jest wskazane między innymi robienie krzykliwych makijaży, oryginalne zdobienie paznokci, obwieszanie się różnorodnymi dodatkami czy też noszenie zbyt obcisłych lub za krótkich ubrań. W przypadku panów, czy to na rozmowę kwalifikacyjną czy też ogólnie do pracy nie są pożądane sportowe bluzy bądź krótkie spodenki. Oczywiście wygląd zewnętrzny i składające się na niego ubrania nie są nadrzędne, ale na chwilę obecną image personalny odgrywa naprawdę dużą rolę, tym bardziej, że pewne profesje po prostu wymagają dobrego wizerunku.